pankart

HomeTürkçeGenel

TKP/ML Militanlarından, Dersim Şehitleri Anısına Bombalı Pankart

TKP/ML militanları, 15 Ocak Cuma akşamı, İstanbul Küçükçekmece'de Dersim'de ölümsüzleşen Halk Savaşçıları anısına bombalı pankart astı. "Komünist Önde

Kalbimize Saplandı Beş Bıçak, Kalbimiz Daha Güçlü Çarpacak (VİDEO)
MUNZUR VE KİNEM’E… (Cumhur Sinan Oktulmuş’un (Deniz) Kaleminden)
Ο ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ DENİZ (CUMHUR SİNAN OKTULMUŞ) ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ TKP/ML ΚΑΙ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΤΗΣ DERSİM ΠΕΡΑΣΕ ΣΤΗΝ ΑΘΑΝΑΣΙΑ!

TKP/ML militanları, 15 Ocak Cuma akşamı, İstanbul Küçükçekmece’de Dersim’de ölümsüzleşen Halk Savaşçıları anısına bombalı pankart astı. “Komünist Önder İbrahim Kaypakkaya’dan bugüne kadar şehit yoldaşlarımız, hesap sorma bilincini ve sınıf kinini layıkıyla yerine getirmiş ve bütün teslim alma uğraşlarına namlularıyla karşılık vererek onurlu bir ölümü seçmişlerdir” diyen militanlar, yaptıkları açıklamada şunları ifade etti; “”Bitirdik”, “Bittiler” naralarına “Partizan Öfkesi” ile karşılık veren yoldaşlarımız, yarım asırdır teslim alınamayan TKP/ML kararlılığını, dosta ve düşmana göstermişlerdir. Şimdi yoldaşlarımızın bize bıraktığı mücadele azmini, cüretini ve ısrarını kuşanma zamanıdır.”

Bombalı pankartı son süreçte Dersim’de ölümsüzleşen, Nubar, Özgür, Deniz, Rosa, Asmin ve Muharrem yoldaşlar anısına astıklarını belirten militanlar, “Bitmez özgürlüğe aşık yiğitler/Durduramazsın/Şehitlerimizin kanıyla coşkun akan bu ırmağı” diyerek, TKP/ML saflarında örgütlenme ve mücadeleyi büyütme çağrısında bulundu.

COMMENTS