HKP(Maoist) - Gonzalo

HomeTürkçeGenel

HKP (Maoist)’ten Gonzalo İçin Uluslararası Eylem Çağrısı

HKP (Maoist) Merkez Komitesi, yaptığı bir açıklamayla dünyanın dört bir yanındaki ilerici, devrimci güçleri, sendikaları ve insan hakları örgütlerini

HİNDİSTAN KOMÜNİST PARTİSİ (MAOİST) – MERKEZ KOMİTE : “HKP(Maoist), Yoldaş Gonzalo’nun Derhal Serbest Bırakılması İçin Verilen Mücadeleyi Destekliyor!
TKP/ML, KKE(m-l), P(m-l)T : KOMÜNİST ABİMAEL GUZMAN (GONZALO) 11 EYLÜL 2021’DE ARAMIZDAN AYRILDI
Peru, Turquia, Áustria e Filipinas: Maoistas defendem a imarcescível obra do Presidente Gonzalo

HKP (Maoist) Merkez Komitesi, yaptığı bir açıklamayla dünyanın dört bir yanındaki ilerici, devrimci güçleri, sendikaları ve insan hakları örgütlerini Peru Komünist Partisi başkanı Abimael Guzman (Gonzalo)’nın hayatını savunmak için uluslararası eylem çağrısı yaptı. 19 Ağustos Perşembe günü HKP (Maoist) MK sözcüsü Yoldaş Abhay tarafından yapılan açıklamada şunlar ifade edildi.

“Peru Komünist Partisi’nin başkanı Gonzalo, 29 yıl önce ABD-Peru devleti işbirliğiyle gerçekleşen bir operasyonla  tutsak düştü. 29 yıl boyunca yüksek güvenlikli bir hapishanede tutulan Gonzalo, her türlü psikolojik işkencenin yanısıra tıbbi tedavi ve diğer temel olanaklardan yoksun bırakıldı. Gonzalo, Peru gerici rejmine ve emperyalizme karşı Peru ve dünya halkları için savaştığı ve Peru devrimci hareketine önderlik ettiği bilinen bir gerçektir. Son olarak 17 Temmuz’da ciddi bir sağlık sorunu yaşayan Abimael Guzman (Gonzalo)’nun hayatını savunmak için dünyanın dört bir yanındaki ilerici, devrimci güçleri, sendikaları ve insan hakları örgütlerini harekete geçmeye çağırıyoruz.”

Açıklamada ayrıca, 7 Ağustos’ta Kalküta’da yakalanmış olduğu bir hastalık nedeniyle hayatını kaybeden HKP (Maoist) eski Merkez Komite Üyesi Purnendu Sheker Mukarji (Akash)’ın ailesine ve yoldaşlarına idealleri ve mücadelesini daha ileri taşıma sözü verildi.